Przygotowanie za każdym razem wygląda, inaczej

Zapamiętajmy jedno, że dzisiaj przygotowaniedomalowaniaścian jest o wiele trudniejsze w przypadku starego podłoża niż w momencie, gdy mamy do czynienia z kilkuletnim podłożem. Jeśli podłoże jest nowe to wszystkie tynki wykonane tradycyjnym sposobem możemy pomalować nawet po 3 tygodniach od ułożenia. Materiał ten zachowa swoją jakość dzięki czemu wszystko będzie wyglądać o wiele lepiej. Suche płyty gipsowo-kartonowe zawsze muszą wyschnąć, zanim poddamy je procesowi malowania.

Masa szpachlowa

Dodatkowo trzeba wypełnić spoiny odpowiednio przygotowaną masą szpachlową. Taka masa musi odpowiednio wyschnąć a czasem może to trwać kilka dni zwłaszcza, jeśli pomieszczenie, w którym wykonujemy takie czynności jest wilgotne . Mało chłonne powierzchnie wymagają też gruntowania.

Przed malowaniem na starym podłożu

Taka powierzchnia nie tylko pyli się, ale może się kruszyć. Wtedy gruntowanie jest po prostu wymagane w ten sposób poprawiamy wytrzymałość całej ściany. Na ścianach mogą pojawić się też plamy, wtedy, żeby nieładne ślady były nie widoczne musimy zeszlifować całość papierem ściernym. Jeśli chcemy się ich pozbyć to można zawsze wykorzystać preparat emulgujący. Alternatywną możliwością jest odpowiednie zamalowanie farbą gruntująco-izolującą. Podłoże trzeba wypełnić zwłaszcza, jeśli zdarzają się liczne pęknięcia czy rysy. Jest to mimo wszystko proces który może potrwać trochę czasu dlatego musimy być cierpliwi bowiem całe podłoże musi być wypełnione nie może pozostać nawet najmniejsza szparka. Odpowiednio wypełnione podłoże musi być