Prąd jest coraz droższy, zatem pora zacząć oszczędzać

Prąd jest coraz droższy, zatem pora zacząć oszczędzać

Oszczędzanie na prądzie jest możliwe. Oto kilka sposobów, które pozwolą na takie oszczędności. Najpierw należy wymienić żarówki na energooszczędne. Mają one żywotność  10-20 tysięcy godzin, zatem pozwolą sporo oszczędzić.

Drugim sposobem jest zmiana nawyków, czyli gaszenie zbędnego światła, czyszczenie okien, kloszy i żarówek, bo brudne pochłaniają więcej światła. Zmiana taryfy prądu jest także korzystna. Szczególnie wtedy, gdy ktoś pracuje dłużej w nocy – po godzinie 22.00 prąd jest zazwyczaj tańszy. Malowanie wnętrz na jasne kolory pomaga oszczędzić światło. Jasne klosze do lamp przepuszczają więcej światła. Lepiej montować żarówki o mocy 40 Wat niż te mające 100 Wat.

Dbaj o regulację oświetlenia

Dbałość o regulację oświetlenia pomaga. Dobrze jest montować czujniki ruchu, które włączą światło wtedy, gdy jest taka potrzeba. Ściemniacze pomagają regulować natężenie światła żarówek wolframowych.

3

Gdy już zastosujesz te sposoby, to Twoje rachunki za prąd będą znacznie mniejsze. Nie trzeba przesiadywać po ciemku, aby płacić mniejsze rachunki za prąd.

info z : http://elitelight.pl