Zabezpieczenie za pomocą farby

Dzisiaj podłoże jest naprawdę narażone na bardzo wiele negatywnych czynników, które ostatecznie mogą doprowadzić do powstania dziur oraz innych ubytków, przez co podłoże stanie się nieprzyjemne w użytkowaniu. Jeśli tak się stanie to pozostanie nam tylko poprawienie jego właściwości. Zabezpieczaniebetonowejposadzki to nie trudna sprawa zwłaszcza, jeśli zdamy się na porady fachowców i zastosujemy farby akrylowo-sillikonowe.

Zanim nałożymy farbę

Zanim jednak nałożymy taką farbę na daną powierzchnię musimy odpowiednio całość rozcieńczyć wodą. W przypadku innych farb uretanowo- alkidowych stosujemy zawsze benzynę lakierniczą. Podane powyżej farby zawsze posiadają dwa składniki, przez co trzeba dodać przynajmniej około 15% wody aby cały materiał, by odpowiednio rozcieńczony. Odpowiednio rozrobiony materiał możemy w zależności od wygody nakładać na powierzchnię podłogi wałkiem lub pędzlem. Po każdej przerwie musimy pozostawić podłoże do wyschnięcia z reguły może trwać to nawet kilka godzin. Dopiero po takim czasie możemy nałożyć 2 warstwę farby nigdy wcześniej.

Zastyganie

Akurat proces zastygania farby w każdym rodzaju jest inny. Powodem takiego stanu rzeczy jest to, że farby akrylowe wysychają prawie od razu do kilku godzin. Nie musimy się niczego obawiać po kilku godzinach podłoże w praktyce nadaje się już do chodzenia. Inne rodzaje farby stosowane w praktyce mogą schnąć od 17 do nawet 40 godzin po położeniu ostatniej warstwy materiału. Wydajność tych wszystkich farb jest jednak zbliżona do siebie co należy odnotować jako najważniejszy szczegół. Oczywiście nie jest to jakiś wielki minus, ale mimo wszystko wydajność jest niezmienna niezależnie od tego czy wybierzemy tańszą czy droższą farbę. Wybór jest więc ułatwiony dzięki czemu zyskujemy odpowiednią farbę, która sprawdzi się w przypadku podłogi.