Aranżacja salonu

Salon oraz jego właściwa aranżacja to jeden z najważniejszych etapów urządzania dopiero wybudowanego domu lub mieszkania. Salon to miejsce, gdzie spotyka się cała rodzina oraz goście dlatego, tym bardziej powinniśmy zadbać o wszystkie najważniejsze szczegóły aby nasz salon uzyskał zupełnie nowa jakość

Kolor odgrywa rolę

Aranżacja kolorystyczna salonu nie jest kwestią przypadkowości. Kolory zawsze w bardzo silny sposób wywierają wpływ na psychikę człowieka. Nie warto, więc stawiać na pokoje ciemne, a także takie, które posiadają intensywny kolor. Zamiast powodować to dobry nastrój wprowadzi nas to w stan nerwowy oraz depresyjny zwłaszcza, jeśli mamy słabe nerwy. Przy stosowaniu czerni należy, więc zachować zdrowy rozsądek owszem mogą pojawić się elementy podkreślone tym kolorem, ale nie może to być główny kolor.

Co sprawdza się w salonie

Jeśli już patrzymy na kolory pasujące to najlepszym wyjściem będzie postawienie na starą, lecz sprawdzoną biel. Jasne kolory idealnie wyróżniają się na tle całego pomieszczenia dzięki czemu zachowamy ton, który przełoży się także na nastrój. Oprócz lepszego nastroju kolor jasny daje nam także więcej światła w pomieszczeniu co jest istotne, jeśli mamy małe okna. Co więcej jasny kolor daje nam złudzenie optyczne, przez co wydaje nam się, że dane pomieszczenie jest większe. Koloru ciemne muszą pojawić się w domu zwłaszcza, jeśli chcemy coś podkreślić nadać naszym pomieszczeniom większej głębi jednak musi to być tylko jeden element co za dużo to nie zdrowo. Ciemny kolor na jednej ścianie poprawia strukturę barw co sprawdza się dobrze, ale tylko przy okazji otwartych przestrzeni. Podsumowując kolor odgrywa integralną rolę w pomieszczeniu dlatego jego dopasowanie jest takie ważne dla nas i wszystko musimy dopasować według własnych preferencji.